درخشش دانشجویان شریف در هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور
بنا بر این گزارش ، تعداد رشتههای المپیاد امسال به 17 رشته رسیده و رقابت در دو رشته شیمی و ریاضی به صورت بین المللی برگزار گردید.
در رقابتهای امسال پنج کشور روسیه، چین، پاکستان، ازبکستان و تاتارستان در دو رشته شیمی و ریاضی حضور داشتند که نتیجه این رقابتها در مردادماه اعلام شد و بر اساس آن جمهوری اسلامی ایران در رشته ریاضی و روسیه در رشته شیمی صاحب رتبه اول شدند.
** رشته ریاضی
نفر اول - آیدین یوسف زاده فرد از دانشگاه صنعتی شریف
نفر دوم - مسعود شفائی ابر از دانشگاه صنعتی شریف
نفرات سوم - نیما حمیدی ، دانشگاه صنعتی شریف ، آرمان آش تاب از خوارزمی تهران ، یزدان بهرام نسب دانشگاه تهران و سید حامد موسوی دانشگاه شیراز
**رشته برق
نفر اول - عباس ترکمانی دانشگاه تهران
نفر دوم - محمد امین دهقانی دانشگاه صنعتی امیر کبیر
نفر سوم -میلاد نظری دانشگاه زنجان
**رشته مهندسی شیمی
نفر اول - عبدالله خسروانیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
نفرات دوم - اسماعیل جباری از دانشگاه تهران ،عادل آذری بنی دانشگاه شیراز
نفر سوم - ناهید رئیسی دانشگاه تهران
**مهندسی عمران
نفر اول - مصطفی صافحیان دانشگاه علم و صنعت
نفر دوم - رضا رستاک از دانشگاه صنعتی شریف
نفر سوم - حامد حسینی امیر آبادی از دانشگاه گیلان
**رشته مهندسی مکانیک
نفر اول - علی کارمزدی از دانشگاه صنعتی شریف
نفرات دوم- رضا فرجی نایح از دانشگله صعنتی امیر کبیر و علی امینی از دانشگاه تهران
نفرات سوم - حسین نعمتی از دانشگاه اصفهان و حسین رستمی از صنعتی امیر کبیر
**مهندسی کامپیوتر
نفر اول - احمد اصغریان فردوسی مشهد
نفر دوم - بهنام حاتمی دانشگاه صنعتی شریف
نفر سوم - سعید یزدانیان موسسه غیر انتفاعی سجاد مشهد
**مهندسی کشاورزی
نفر اول فاطمه سادات مصطفوی فروشانی دانشگاه صنعتی اصفهان
نفر دوم احمد احمدی لکی دانشگاه تبریز
نفر سوم کژوان ساعد موچشی دانشگاه کردستان
**طراحی صنعتی
نفر اول نیکو فروردین دانشگاه تهران
نفر دوم عرفان نجف آبادی پور دانشگاه هنر /سام انطیفه چیان دانشگاه تهران
نفر سوم سیاوش جعفری جوزانی دانشگاه تهران/سید فرید آیت دانشگاه تهران
**ادبیات
نفر اول سید محمد جلیل مصطفوی روضاتی دانشگاه اصفهان
نفر سوم فاطمه قانع عزابادی دانشگاه یزد/ فرزانه صنیعی دانشگاه فردوسی مشهد/ مائده سهل الدین دانشگاه تهران
**علوم اقتصادی
نفر اول سپهر اکباتانی دانشگاه صنعتی شریف
نفر دوم ناصر امن زاده دانشگاه صنعتی شریف
نفر سوم سعید جعفری دانشگاه شهید بهشتی
**الهیات
نفر اول معصومه السادات میرعظیمی دانشگاه تهران
نفر دوم جواد مرادیان علوم اسلامی رضوی - مشهد
نفر سوم سجاد صحرایی دانشگاه شاهد/ مجتبی شیرانی مذاهب اسلامی
** علوم تربیتی
نفر اول رضا قنبری تجره دانشگاه کاشان
نفر دوم زهرا ادیبی دانشگاه امام صادق(ع) /مرضیه هاشم آبادی دانشگاه شاهد
نفر سوم آمنه صفار هرندی دانشگاه قم
**حقوق
نفر اول رسول بهرامپوری از دانشگاه بین الملل قزوین
نفر دوم سجاد یاوری دانشگاه علامه طباطبایی
نفر سوم فاطمه یوسفی طوسی دانشگاه امام صادق (ع) / سیده فاطمه زبرجد دانشگاه شیراز
**شیمی
نفر اول علیرضا بدیعی دانشگاه صنعتی شریف
نفر دوم میترا تقی پور دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
نفر سوم سعید کاظمی ابنوی دانشگاه صنعتی شریف
**فیزیک
نفر اول حامد عباس زاده دانشگاه صنعتی شریف
نفر دوم مجید اخترچیان دانشگاه صنعتی شریف
نفر سوم وحید تومانی دانشگاه شیراز
**زیست شناسی
نفر اول فرشید جابری انصاری دانشگاه کردستان
نفر دوم فاطمه خانی حبیب آبادی دانشگاه اصفهان
نفر سوم شادی حلوایی دانشگاه گیلان
**آمار
نفر دوم لیلا ترابی دانشگاه زنجان
نفر سوم مرتضی بیرامی دانشگاه کردستان / حامد لروند دانشگاه شهید چمران اهواز/ رضا اسدی دانشگاه شهید بهشتی